Být bedna je skvělé!

Jsme Jedna Bedna...

Každý si tu svou, i když někdy popletenou bednu, nosíme stále na ramenou. Není v nich však žádný rozdíl! Je to právě jedna bedna, kterou máme společnou. Lidská hlava k přemýšlení, sdílení a ke tvoření. Každá bedna je potřebná, každá se počítá...

Jsme neziskovka BONA, o.p.s. a pomáháme lidem s duševním onemocněním. Naším posláním je jejich opětovné začlenění do společnosti a zkvalitnění jejich života. Návrat duševně nemocných do běžného života je velmi obtížný. My jim poskytujeme podporu samostatného bydlení, chráněné bydlení a sociální rehabilitaci, v rámci které provozujeme chráněné dílny.

    

Pod značkou JEDNA BEDNA provozujeme dvě dílny a obchod.

V našich dílnách najdou uplatnění lidé, kteří mají vlivem svého onemocnění znevýhodněný vstup na běžný trh práce. Získají tak nejen výdělek, ale také potřebné pracovní a sociální dovednosti, což přispívá k jejich opětovnému začlenění do společnosti. Provozujeme mimo jiné 2 řemeslné chráněné dílny, konkrétně se jedná o textilní a sklářskou dílnu.Nákupem u nás tak uděláte radost nejen sobě a svým blízkým, ale zároveň pomůžete těm, kteří to potřebují.

Ve sklářské dílně v Praze Bohnicích vznikají překrásné vitráže z barevného skla již od roku 2006. Vyrábíme technikou tiffany či fusingu čistě dekorativní předměty i produkty určené pro praktické využití v domácnosti. Mezi velice oblíbené výrobky v podobě dekorativních předmětů patří šperky, kytičky na zápich do květináče, závěsné dekorace na stěnu nebo do oken a mnoho dalších. Zaměstnanci sklářské dílny pracují také jako lektoři na kurzu tvorby vitráží, který je určen pro veřejnost. Zde se i úplný začátečník může naučit základy této techniky.

Textilní dílnu provozujeme již od roku 2007 a nově od 1.7. 2022 sídlí v ulici Žitná27 na Praze 1. Oblíbenými výrobky z této dílny jsou tašky, kabelky, obaly a kapsičky, kapsáře, zástěry chňapky. Dílna se snaží produkovat věci, které nám zlepší náladu a dělají nám parťáka každý den.

Obě dílny také vyrábí na zakázku. Od dárků pro své blízké přes dárky firemní až po výrobky na různé soutěže a hry.

 

Obchod JEDNA BEDNA najdeme v Žitné ulici 23, na Praze1. Je v docházkové vzdálenosti od  I.P.Pavlova, Karlova náměstí i Muzea.
Můžete u nás zakoupit originální rukodělné výrobky z chráněných pracovišť po celé
České republice a ze Slovenska.  Vše lokální, vše s přesahem.
Největší prostor je zde věnován výrobkům z naší vlastní produktové řady – tedy
výrobkům z textilní a sklářské dílny nesoucí taktéž název JEDNA BEDNA,
nabízíme ovšem i zboží od mnoha dalších dodavatelů. 

 

         

 

Děkujeme všem, kteří nás podporují.

Norway Grants

Rok jinak

Ministerstvo zdravotnictví České republiky

Wellen

Nadace Bona